Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 1–2/2022

Čtenářům časopisu Turista se první letošní číslo dostává do rukou v pátek 28. ledna.

Prostřednictvím dvanáctistránkového tématu čísla prozkoumáme město Úsov a Úsovskou vrchovinu. Společně navštívíme nejen velkolepý zámek s unikátním lovecko-lesnickým muzeem, ale také dominantní farní kostel sv. Jiljí, pěkně opravenou synagogu, dochovaný židovský hřbitov a mnoho další městských památek. K pěší turistice v okolí Úsova láká jak vrch Bradlo, známý také pod označením „severomoravský Blaník“, tak slepencové skalní věže na Třech kamenech či zřícenina kdysi rozsáhlého gotického hradu Brníčko.

V magazínové části časopisu pravidelní čtenáři jistě nepřehlédnou dvě zcela nové rubriky: „Památné stromy a aleje“ a „Starý most pro turisty“. Přírodovědci z environmentálního spolku Arnika vám letos představí ty nejzajímavější památné stromy a aleje České republiky. Zatímco osvědčení autoři z plzeňského nakladatelství Starý most si pro vás připravili sérii článků o historických zajímavostech a přírodní krásách Šumavy, Českého lesa, Brd, Křivoklátska a Karlštejnska, přičemž jako první navštívíme brdskou klášterní perlu Svatá Dobrotivá. Příznivci zavedených seriálů se však nemusejí obávat, ani v časopisu Turista 1–2/2022 nechybí příspěvek Petra Davida (o Kozlově a Švabinského osudových ženách), Pavla Juříka (o rodu Chotků a jejich Veltrusech), Jana Havelky (o chatě Hvězda na Andrlově chlumu), Michala Bařinky (o poutním místě Bohosudov) a Václava Průchy (o šumavské Černé hoře). Na výletní tipy bohaté a zároveň velmi pestré číslo doplňuje také řada aktuálních článků. K zimním běžkařským toulkám na východním okraji Krkonoš se vás pokusí zlákat Jan Vítek, k poklidné vycházce městem Slavičín vyzývá Jitka Pfeiferová, Rostislav Novák zas připomíná výročí 650 let městečka Okříšky – a mnoho dalšího… Na 76 stranách časopisu najdete takřka nevyčerpatelné množství námětů, jak si zpestřit volný čas a zároveň se i něco nového dozvědět…

Partnerem časopisu Turista 1–2/2022 se stala společnost YATE. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu z cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.