O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 12/2020

Poslední letošní číslo časopisu Turista se na pulty prodejců a do poštovních schránek dostává v pátek 27. listopadu.

Téma prosincového vydání časopisu Turista pro vás tentokrát připravila Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Na 16 stranách vám představuje tipy, kam za zážitky v Česku. Společně navštívíme rovinaté jižní Čechy, ale také třeba vysoko položenou hřebenovku Krušných hor. Po Zlaté stezce budeme putovat pěšky, zatímco Jizerskými horami na lyžích a Karlovarským krajem na kole. Ujít si nenecháme tajemná místa Písecka a Blatenska, podobně jako malebná zákoutí Valaška… a mnoho dalšího!

Dne 1. května 1970 byl ve Starém Městě pod Králickým Sněžníkem odstartován 1. ročník dálkového etapového pochodu s názvem Český kvadrant. Tento pochod patří k významným a svým způsobem dosud nepřekonaným turistickým akcím celorepublikového významu. Od roku 1975 do roku 1982 pokračovaly tyto etapové pochody pod označením Československý kvadrant a následně (až do roku 2000) jako Interkvadrant. V časopisu Turista si připomínáme letošní výročí 50 let Českého kvadrantu a také Václava Rinna, duchovního otce celého podniku. Z tipů na zajímavé výlety by vaší pozornosti neměl uniknout článek Jana Vítka, zvoucí k výpravě přes kozí hřbety a báně v prostoru mezi Divokou a Tichou Orlicí. Společně s manželi Pavlíkovými se vydáme do Fulneku – města historie i přírodních krás, kde „učitel národů“ J. A. Komenský působil čtyři roky. Petr David nás tentokrát provede Soběslavskými Blaty, kde budeme obdivovat půvabné selské baroko. V seriálu „Chaty KČT“ Jan Havelka píše o historii původní Bezručovy chaty na Lysé hoře, jež vyhořela v březnu roku 1978. Prostřednictvím seriálu „Poutní místa“ navštívíme klenot Novohradských hor – jihočeské Lurdy alias Dobrou Vodu u Horní Stropnice. S odcházejícím rokem 2020 končí seriál „Psalo se před lety“; jeho poslední díl je věnován shrnutí některých našich poznatků o KČT na konci 19. století. Nemusíte se však strachovat, na rok 2021 pro vás máme připraveny hned dva nové, velmi poutavé seriály. Česko totiž nabízí nespočet zajímavých míst, která stojí za to poznat!

Partnerem časopisu Turista 12/2020 se stalo ALPINE PRO, nejprodávanější značka v segmentu sportovního a outdoorového oblečení, obuvi a doplňků na českém a slovenském trhu. Za správně zodpovězené otázky z časopisu máte možnost získat jednu z hodnotných cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.