Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 3/2022

Druhé letošní číslo časopisu Turista vychází v pondělí 7. března.

Ústředním tématem časopisu Turista 3/2022 se stala oblast Kutnohorska a Kolínska. Společně otevřeme dveře zdejších pamětihodností a vstoupíme dovnitř, naše pozornost totiž bude věnována zejména interiérům. Vydejte se s námi na místa ikonická a známá, ale i na lokality neznámé, které mají svůj specifický smysl, kouzlo a váže se k nim nějaká pověst nebo závratný objev. Poznejte Kutnohorsko a Kolínsko známé i neznámé!

Inspiraci k zajímavým turistickým výpravám najdete také v magazínové části časopisu. Nechte se od Jana Vítka přesvědčit, že komíny mezi východočeskou Chocní a Brandýsem nad Orlicí jsou – na rozdíl od komínů průmyslových – skutečnou ozdobou. Společně s Vladimírem Šiškou nahlédneme za oponu tajemství hradu Zvíkova, s Tomášem Makajem se zas vydáme hledat stopy zaniklé Padrtě. Petr David líčí příběh první Vrchlického lásky v Klatovech, zatímco Pavel Juřík zamířil do knížecí Opavy za rodem Liechtensteinů. Vaší pozornosti by neměl ujít ani netradiční rozhovor, který je věnován osobnosti Jana hraběte Harracha, prvního čestného člena KČT, a to pohledem historika Jana Luštince, donedávna ředitele Krkonošského muzea v Jilemnici. Pravidelní čtenáři časopisu Turista se jistě těší na své oblíbené seriály: Jan Havelka tentokrát píše o historii chaty KČT na Luckém vrchu, Michal Bařinka navštívil poutní místo Sloup v Moravském krasu, Václav Průcha zdolal vrch Čerchov v Českém lese, Blanka Čechová společně s Václavou Fliegelovou představují ty nejkrásnější památné aleje a solitérní stromy jižních Čech. Celkem 76 stran březnového vydání časopisu Turista je nabito atraktivními turistickými tipy a zajímavostmi z Česka. Vydejte se s námi poznávat krásy naší vlasti!

Partnerem časopisu Turista 3/2022 se stala společnost ALPINE PRO. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu z cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.