Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 4/2023

Časopis Turista 4/2023 vychází v týdnu od 20. března.

Hrady, zámky a města či městské celky se svou historií patří k našemu velkému bohatství. V tématu tohoto čísla časopisu Turista zveme všechny na návštěvu jihočeského městečka Bechyně, které si v tomto roce bude připomínat 700 let od svého vzniku. Bechyně patří zcela jistě mezi historické a kulturní perly nejen jižních Čech. Součástí představení Bechyně jsou i zajímavé náměty na túry či výlety v okolí města.

Časopis Turista 4/2023 předkládá milovníkům naší přírody a historie mnoho dalších nepřehlédnutelných článků. Brdy v jihozápadní části Středočeského kraje byly od roku 1926 až do nedávné minulosti vojenskou oblastí. Zákaz vstupu pro veřejnost byl zrušen až v roce 2016. Tajemství spojené s Třemšínem, nejvyšším vrcholem v jižní části tohoto pohoří, poodhalí článek Tomáše Makaje Toulání kolem brdského Třemšína. Za jinou zajímavostí se vydáme do Bílých Karpat, k východní hranici slováckého regionu ve Zlínském kraji. O významné roli múdrých žen, které místní v okolí Moravských Kopanic nazývali bohyně, poutavě vypráví autor Jiří Jilík v článku Putování zemí bohyní. Bohatou historii i kulturnost v naší „kotlině“ bude připomínat i nový seriál Michala Bařinky, bývalého šéfredaktora, který jsme pojmenovali Církevní řády. V jednotlivých, na sebe navazujících článcích autor připomene působení vybraných řádů a kongregací, které u nás zanechaly nesmazatelnou stopu. První díl je věnován benediktinům. V právě vycházejícím čísle časopisu Turista zcela jistě najdete i další zajímavé příběhy a tipy na výlety do mnoha koutů naší vlasti. Poznávejte Česko společně s námi a s časopisem Turista!

Součástí časopisu je navíc vklad Střední Čechy. Spolu se Středočeskou centrálou cestovního ruchu vás zveme k návštěvě nejzajímavějších míst středních Čech. Na dvanácti stranách najdete několik inspirativních námětů na toulky po celé popisované oblasti.

Partnerem časopisu Turista 4/2023 je česká outdoorová společnost ALPINE PRO, která věnovala pro soutěživé čtenáře tři velmi hodnotné ceny. Soutěže se může zúčastnit každý čtenář, stačí jen správně zodpovědět otázku uvedenou na anketním lístku – viz str. 62.

Ladislav Jirásko, zhotovitel časopisu Turista