Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 7/2022

Prázdninové vydání časopisu Turista se ke svým čtenářům dostává v pondělí 4. července.

Téma čísla nás tentokrát zavede do nejzápadnějšího regionu Česka. Naše výprava do těchto končin navíc nebude náhodná. Právě na letošní rok totiž připadá 700. výročí zástavy Chebska českým králům. Nechte se pozvat nejen do samotného města Chebu a jeho okolí, ale také na velkolepé slavnosti, které jsou zde na dny 9.–11. září chystány. Poznejte starobylou historii Chebska i jeho unikátní památky na 12 stranách tématu čísla.

Letní číslo časopisu Turista je skutečně rozmanité a na své si jistě přijdou i náročnější turisté. Pokud jste propadli kouzlu dálkových tras, pak právě pro vás je určena pozvánka na Vintířovu stezku. O dlouhých cestách jsme hovořili také s Dominikou Gawliczkovou, která se na své motorce vydala do Ruska, Kazachstánu a Kyrgyzstánu, Austrálie a Tichomoří, Kolumbie a Uruguaye či Japonska. Nicméně ani v tuzemsku není o dobrodružství a turistické novinky nouze. V pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit například můžete nově zhlédnout největší turistické razítko v Česku. Po loňské premiéře otevírá své brány středočeská renesanční perla – zámek Kostelec nad Černými lesy. A za zmínku jistě stojí také „barokní trojúhelník“ Zahrady Čech. Naopak hluboko do minulosti se vydáme v seriálu Jana Havelky, který líčí zpřístupnění a zatraktivnění Králického Sněžníku pro turisty předminulého století. Michal Bařinka vás ve svém seriálu „Poutní místa“ zve k návštěvě jihočeského Chlumu u Třeboně, jenž zdobí působivý mariánský kostel s pěti věžičkami. Zatímco s Václavem Průchou tentokrát navštívíme Babí lom nedaleko Brna, turisty velmi oblíbené a vyhledávané místo s dechberoucí vyhlídkou. Pestrou paletu tipů na výlety dále doplňuje článek z dílny turistického nakladatelství Soukup&David o Zbirohu a spisovateli J. V. Sládkovi, nakladatelství Starý most o středočeských Lánech a nakladatelství Regia o památné bitvě u Náchoda. Ani tím jsme však obsah prázdninového čísla časopisu Turista nevyčerpali. Na 76 stranách toho najdete ještě mnohem více! Poznávejte Česko společně s námi!

Partnerem časopisu Turista 7/2022 se stala společnost Rock Point. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu z cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.