O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Bike Trip Slovenija 2020

Radek Jaroš a jeho partnerka Olga dnes (v pondělí 3. srpna 2020) ve Slovinsku začínají týdenní turné na horských kolech. Start pětidenního etapového přejezdu této nám velice blízké země začal ve vesničce Zgornje Jezersko pod nejvyššími štíty Kamnických a Savinjských Alp. Cílem se stane malebné městečko Izola na pobřeží Jaderského moře. Radek i Olga ujedou denně okolo 100 km a navštíví přitom mnoho zajímavých míst ve střední nebo západní části Slovinska.

 

Start pod nejvyššími vrcholy Kamnických a Savinjských Alp byl pro tuto akci vybrán záměrně. Zgornje Jezersko a chata Češka koča si v sobotu 1. srpna 2020 za účasti slovinských a českých turistů, planinců a alpinistů připomenuly 120 let existence chaty, kterou postavili naši pradědové. Setkání českých a slovinských turistů a alpinistů se zúčastnilo okolo 400 přátel hor z obou spřátelených krajin. Více informací o této akci najdete webu Radka Jaroše: www.radekjaros.cz

 

Akci Radka a Olgy připravily Slovenija Outdoor a společnost Alpy spolu s časopisem lidé&HORY. Partnery akce jsou také partneři Radka Jaroše – jedná se o společnosti Sensor, Schwarzkopf, Author a českého zástupce automobilky Subaru.

 

Denní reportáže z celého přejezdu můžete sledovat nejen na webových stránkách www.lideahory.cz, www.alpy.cz a www.casopisturista.cz, ale také na webu www.radekjaros.cz a na všech našich facebookových profilech.