O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Hlasujte v anketě Alej roku 2021 pro vaši nejoblíbenější alej nebo stromořadí v České republice!

Spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů hledá již po jedenácté Alej roku, nejoblíbenější a nejkrásnější alej/stromořadí v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.

V letošním ročníku ankety soutěží 93 alejí a stromořadí z celé České republiky. Prohlédněte si nominované aleje a dejte svůj hlas té, která je alejí roku pro vás. Hlasovat pro vybranou alej či stromořadí můžete na oficiální webové stránce ankety www.alejroku.cz prostřednictvím hlasovacího formuláře. a to až do 11. ledna 2022.
Inspirujte se letošní přehlídkou alejí, vydejte se na toulky krajinou a hledejte alej, která vás zaujme svojí krásou nebo příběhem. Můžete ji nominovat v dalším ročníku ankety, který začíná v červnu. Hledáme aleje památné, letité i ty nově vysázené. Stromořadí lemují například vodní toky, silnice a polní cesty, majestátní aleje vedou ke kulturním památkám. Máte skvělou příležitost zachytit krásu stromů v zimním i jarním šatě.
Aleje a stromořadí již od nepaměti tvoří součást naší krajiny a jsou z přírodního i kulturního hlediska nenahraditelné. Arnika právě prostřednictvím ankety Alej roku na význam alejí upozorňuje a přispívá tak nejen k jejich zachování, ochraně a péči, ale také se snaží veřejnost motivovat k jejich nové výsadbě.


Císařská alej Jáchymov (foto: Lenka Křížová)