O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Listopadové vydání časopisu Turista ve schránkách a na pultech prodejců!

Vstupte do předposledního měsíce roku s časopisem Turista 11/2021 (v prodeji od pátku 29. října).

Tématem listopadového čísla časopisu Turista se stalo Kutnohorsko a Čáslavsko. Vydejte se s námi vstříc pamětihodnostem města Čáslav, rodiště oscarového režiséra Miloše Formana a tradovaného místa posledního odpočinku husitského hejtmana Jana Žižky z Trocnova. Přesvědčte se o tom, že Kutná Hora nabízí daleko více nežli chrám sv. Barbory a sedleckou katedrálu, figurující na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. A prozkoumejme také okolí těchto měst, kde se to cennými památkami jen hemží! Na 16 stranách tématu čísla navíc nechybí ani pozvánky na právě připravované adventní akce. Objevte KUKO!

Předposlední číslo časopisu Turista v roce 2021 je mimořádně pestré. Nechte se pozvat do Lužických hor a poznejte společně s Martinem Waldhauserem romantický Malý Stožec. Projděte se Slováckem s Josefem Mánesem, jak to doporučuje Jiří Jilík. Anebo se s Petrem Davidem vydejte Polabím po stopách první české lékařky. Jan Havelka pro vás sepsal napínavý příběh vzniku turistické chaty KČST na Martiňáku a jejích hrdinných nájemců Kubáňových, v roce 2018 uvedených do Síně slávy české turistiky. Seriál „Poutní místa“ z pera Michala Bařinky pokračuje představením ruské ikony v Českém ráji – jičínského kultovního obrazu Panny Marie Rušánské. Horkou novinkou je Cesta života na Vysočině, po níž vás z Jám až ke Stromu života provede Rostislav Novák. A nepřehlédněte ani rozhovor s Václavem Hiekem u příležitosti letošního výročí 40 let krásnolipské turistiky. Tyto a mnohé další turistické novinky, pozvánky a tipy na výlety najdete na 84 stranách časopisu Turista 11/2021! Užijte si barvy podzimu jako turisté, načerpejte inspiraci v časopisu Turista!

Partnerem časopisu Turista 11/2021 se stala společnost Rock Point. Za správně zodpovězenou otázku z časopisu máte možnost získat jednu ze tří cen, které tato společnost věnovala do soutěže pro čtenáře.