O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Pomoc na chatě Češka koča – léto 2021

Pro letní sezonu 2021 vyhlašuje KČT, Český odbor Slovinského planinského družstva 2017 (ČO SPD 2017) po dohodě a ve spolupráci s Planinským družstvem Jezersko (PD Jezersko), chatařkou na chatě Češka koča Karmen Karničar/Klaura a obcí Jezersko (Občina Jezersko) již 4. ročník společné akce s názvem „Pomoc na chatě Češka koča“. Tato akce je podobně jako v letech 2018 až 2020 určena jak pro členy ČO SPD 2017, ALPENVEREIN.CZ a KČT, tak pro všechny milovníky krásné horské přírody a přátele slovinských Alp.

Hledáme dvojice, přátele nebo partnery, kteří by v období od 28. června do 13. září 2021 měli zájem o týdenní pobyt na chatě Češka koča s ubytováním a polopenzí. Pobyt začíná vždy v pondělí a končí pondělí následující týden. Ubytování na chatě vč. polopenze je po celou dobu pobytu pro každého vybraného pomocníka zdarma! Nástup je vždy v pondělí odpoledne nebo podvečer.

Nástupní termíny v roce 2021 jsou: 28. 6., 5. 7., 12. 7., 19. 7., 26. 7., 2. 8., 9. 8., 16. 8., 23. 8., 30. 8. a 6. 9.

Podmínky pobytu jsou následující: 3 dny povinnosti a práce na chatě (po dohodě s chatařkou 8–10 hodin denně) a 4 dny pro vlastní aktivity v okolí chaty.

Zájemci se mohou přihlásit u CK Alpy osobně, telefonicky nebo e-mailem na alpy@alpy.cz. Do předmětu e-mailové zprávy uveďte „Pomoc na chatě Češka koča 2021“.

Nejrychlejší přístup na chatu je od dolní stanice nákladní lanovky v závěru doliny Ravenska Kočna. Blízko stanice lanovky se nachází parkoviště pro osobní auta. Výstup po značené cestě odtud trvá 1,5 hod. Na výstup z centra obce Zgornje Jezersko, kde je rovněž parkoviště pro auta, budete potřebovat 2 hod.

Průběžné informace o dalších nabídkách pro české zájemce budou zveřejňovány v časopisech lidé&HORY a Turista, na webových stránkách www.lideahory.cz, www.casopisturista.cz, www.alpenverein.cz a www.alpy.cz.(foto: Ladislav Novák)