Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Století Jiráskovy chaty na Dobrošově oslavili turisté i místní patrioti

Hosty přivítala chata v novém kabátě a otevřená restaurace. Na akci podpořenou záštitou prezidenta České republiky Petra Pavla zavítala kromě první dámy Evy Pavlové i řada dalších významných hostů: hejtman Královéhradeckého kraje pan Martin Červíček, zástupci vedení majoritního vlastníka chaty, Ústředí KČT v čele s předsedou KČT Jiřím Homolkou, nebo vedení Královéhradecké oblasti KČT v čele s předsedou Lubošem Hoškem.


Kulturní program zahájil skladbami od Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka
pěvecký sbor HRON, založený už v 19. století.

  
Zvlášť působivý okamžik, kdy nad rozhlednou zavlála česká vlajka a Radka Jiřičková zazpívala státní hymnu, patřil k nejsilnějším zážitkům dne.


Svou lopatou hlíny k zasazení památeční lípy malolisté přispěli všichni významní hosté včetně Evy Pavlové a Jiřího Homolky.

Text: Jaroslav Rohulán foto: Hana Slabáková

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně
Zima je časem, který toulkám přírodou příliš nepřeje. Užívají si jen ti drsní, odolní. To však neznamená, že bychom na turistiku měli rezignovat. Návštěvnicky atraktivní jsou...
Aktuálně
Můžete se těšit na nové seriály Nejhezčí krátké treky po Česku, Výlety s dětmi a Za zvířaty nebo Po stopách slavných osobností. Navštívíme Krušné hory, město Znojmo, řeku Lužnici...