Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Turista č. 1-2/2024 vychází 25.1.

Můžete se těšit na nové seriály Nejhezčí krátké treky po Česku, Výlety s dětmi a Za zvířaty nebo Po stopách slavných osobností. Navštívíme Krušné hory, město Znojmo, řeku Lužnici nebo nejsevernější bod Česka, na běžkách se vypravíme do Jizerských hor. V letošním roce slavíme 135. výročí nepřetržitého vydávání časopisu Turista. Nejzajímavější příspěvky, které se v něm za tuto úctyhodnou dobu objevily, vám budeme pravidelně přinášet na našich webových stránkách a objeví se i v tištěném časopisu. 

Do nového roku v novém

První vydání Turisty roku 2024 vychází v den prvního letošního úplňku. V tuto chvíli ještě nelze odhadnout, jestli ho budeme na nebi obdivovat v plné kráse, nebo jen tušit, kde se skrývá za mraky. A stejně nevíme, jaké překva- pení nám počasí přinese v dny, kdy již nyní plánujeme vyrazit na výlet, pochod, vandr nebo pouť, podle toho, jak kdo své toulky nazývá. Ať už je pojmete jakkoliv, časopis Turista vás na nich bude opět rád doprovázet a ponoukat k objevování nových cílů. Inspirace, kam se vypravit, za 135 let své nepřetržité existence přinesl již mnoho a nejinak tomu bude i letos. Již v tomto čísle se setkáte s novými rubrikami, jako jsou Nejhezčí české treky, Na výlet s dětmi nebo Za zvířaty. V rozhovorech vám postupně představujeme osobnosti, které turistiku nejen milují, ale obohatily ji o vlastní přínos. Poradí vám třeba, jak chodit po světě s co nejlehčím batohem na zádech nebo fotit ty nejkrásnější přírodní snímky.

Na každé z letošních deseti setkání s vámi se těší

Marcela Titzlová
šéfredaktorka

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně
Zima je časem, který toulkám přírodou příliš nepřeje. Užívají si jen ti drsní, odolní. To však neznamená, že bychom na turistiku měli rezignovat. Návštěvnicky atraktivní jsou...
Aktuálně
Prosincové vydání časopisu Turista na téma Adventní toulky