Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Vydejte se s novým číslem časopisu Turista na cesty i po prázdninách!

Časopis Turista 8–9/2023 vychází v týdnu od 21. srpna.

I poprázdninové číslo letošního ročníku časopisu Turista obsahuje mnoho zajímavých článků, příběhů a tipů na výlety za poznáním celého Česka. V tématu čísla (str. 33–44) nám autorka Mirka Strakatá představuje jednu z výrazných dominant Českého ráje – pohádkový hrad Frýdštejn. Návštěvu turisticky atraktivní zříceniny skalního hradu, který se nachází na konci Vranovského nebo také Maloskalského hřebenu nad údolím Jizery, můžete snadno využít k vícedennímu poznávacímu programu. Tento přitažlivý kout naší domoviny je jako stvořený k zajímavým výletům a túrám pro rodiny, jednotlivce i početnější skupiny.

K poznání židovské kultury a tradic nás vybízí Destinační kancelář Třebíčsko. Podle tipů uvedených v článku Židovské stopy na Třebíčsku (str. 6–9) můžete strávit příjemný víkend v jihovýchodní části Kraje Vysočina. Třebíč, Moravské Budějovice, Police nebo Jemnice jsou turisticky zajímavá místa s bohatou historií i kulturou. Milovníky přírody a krásné krajiny určitě osloví článek Jana Vítka s názvem Přes „střechu“ Krkonošského podhůří (str. 16–19). Ráz celé této oblasti určuje především údolí řeky Jizery a známá podhorská městečka Rokytnice nad Jizerou a Jablonec nad Nisou. Milovníky jihočeské krajiny jistě potěší pozvání Jana Kurze k další návštěvě této příjemné a krásné oblasti. V článku Poznejte Blatensko – 6. část (str. 24–27) představuje mnoho tajuplných skalních nebo kamenných útvarů, často obestřených prazvláštními názvy. Hříčky přírody v podobě lidského obličeje, misek, hodin a jiných zajímavých tvarů jsou velmi často spojeny s místními pověstmi, příběhy nebo příslovími. Zcela jistě vás upoutají i články seriálového charakteru. K těm patří příspěvek Další chaty získané po roce 1990 ze seriálu Chaty KČT od Jana Havelky (str. 49–53), Augustiniáni ze seriálu Církevní řády od Michala Bařinky (str. 54–57) nebo Staňkovský rybník ze seriálu K jihočeským rybníkům od Václava Průchy (str. 58–60).

Partnerem časopisu Turista 8–9/2023 je společnost ALPY, spol. s r. o., která připravila pro soutěživé čtenáře (viz anketní lístek na str. 62) tři zajímavé ceny.

Ladislav Jirásko, zhotovitel časopisu Turista

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně
Časopis Turista 10/2023 vychází v týdnu od 25. září.
Aktuálně
Časopis Turista 7/2023 vychází v týdnu od 19. června.
Aktuálně
Časopis Turista 6/2023 vychází v týdnu od 22. května.