Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT
Aktuálně
O časopisu
Historie a archiv
Redakce
a kontakty
Předplatné
a objednávky
Soutěže čtenářů
Inzerce
KČT
Zprávy KČT

Znojmo: Poklad u hranic s Rakouskem

Zima je časem, který toulkám přírodou příliš nepřeje. Užívají si jen ti drsní, odolní. To však neznamená, že bychom na turistiku měli rezignovat. Návštěvnicky atraktivní jsou bezesporu i mnohá města s množstvím památek a zajímavostí.

Jak metropole, tak větší i menší města a vesnice dnes často září novými fasádami, rekonstruovanými památkami, cennými odkazy minulých staletí. Mezi ty, které vynikají, se právem řadí kdysi královské město Znojmo. Za návštěvu stojí nejen kvůli skvělým a dobře udržovaným svědkům historie, ale i protože dnes žije pestrým, na události bohatým kulturním i společenským životem. Nejvíce hostů se každoročně sejde na Znojemské vinobraní. Mnoho fanoušků přiláká také Hudební festival Znojmo i desítky dalších společenských, kulturních, zábavních apod. akcí. Znojmo vychází domácím i zahraničním návštěvníkům vstříc, seč může, a nabízí zážitky i netradiční. Příkladem může být vyhlídkový turistický vláček, kterým lze během jedné jízdy poznat všechny hlavní atraktivity.
Více v časopisu Turista 1-2/2024

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně
Můžete se těšit na nové seriály Nejhezčí krátké treky po Česku, Výlety s dětmi a Za zvířaty nebo Po stopách slavných osobností. Navštívíme Krušné hory, město Znojmo, řeku Lužnici...
Aktuálně
Prosincové vydání časopisu Turista na téma Adventní toulky